معرفی گروه صنعتی دیرک


Flyash pozzocerete63 فلای اش

قبل از سال 2001 هيچ کدام از شرکتهای توليد کننده فلای اش در هندوستان موفق به اخذ گواهی تضمين کيفيت برای محصولات خود نگشته بودند. گروه صنعتی ديرک از کشور انگلستان در سال 2001 وارد صنعت توليد خاکستر بادی در هندوستان گرديد و با عقد قرارداد 30 ساله با نيروگاه حرارتی Kigna، تامین ذغال سنگ مصرفی کارخانه را به عهده گرفت تا امکان کنترل خصوصیات شیمیائی ذغالسنگ مصرفی کارخانه تولید برق را داشته باشد. در ادامه این قرارداد، خريد انحصاری خاکستر توليدی آن نیروگاه به گروه صنعتی دیرک برای مدت سی سال اعطا شد. با این اقدامات، گروه صنعتی دیرک اقدام به سرمایه گذاری و عرضه اولين و تنها خاکستر بادی استاندارد با گواهی تضمين ثبات کيفيت در کشور هندوستان نمود که تا کنون نيز هيچ توليد کننده ديگری نتوانسته است گواهی مذکور را دريافت نمايد.

گروه صنعتی ديرک، يک شرکت انگلیسی - آلمانی متخصص در زمينه بازيافت مواد و با پتانسيل سرمايه گذاری بسيار بالا میباشد که از تکنولوژی روز و ماشين آلات برتر در زمينه توليد محصولات خود استفاده مینمايد. اين مجموعه اختصاصا روی بازيافت مواد حاصله از نيروگاههای برق و صنايع آبی متمرکز بوده و از منابع انسانی و گروه علمی مجربی شامل: بيولوژيستها، بيوشيميستها، مهندسان صنايع، مهندسان مکانيک، فيزيک و بازاريابها بهره میبرد.

کارخانه Nashik که در استان Maharashtra در کشور هندوستان با هدف تولید خاکستر بادی جهت مصرف در صنايع ساختمانی هند و بازارهای بین المللی، تحت نام تجاری Pozzocrete تاسيس گرديد. این شرکت در سال 2014 توسط گروه صنعتی Ambuja ، از شرکتهای زیر مجموعه Lafarge-Holcim آمریکا/سوئیس خریداری شد و این تغییرات اطمینان مضاعفی را از بابت کیفیت محصولات به مشتریان این شرکت ارائه کرده است.

Pozzocrete اولين و تنها محصول خاکستر بادی در کشور هندوستان است که موفق به اخذ نشان استاندارد ملی از اداره استاندارد اين کشور گرديده است. اين مطلب به اين معنا میباشد که نه تنها محصول نهائی بلکه پروسه توليد محصول نيز توسط کميته استاندارد کشور هندوستان بصورت اتفاقی و به دفعات مکرر مورد بررسی و کنترل دقيق قرار میگيرد.

علاوه بر موارد فوق، اين کارخانه تنها کارخانه توليد خاکستر بادی در کشور هندوستان میباشد که موفق به اخذ نشان استانداردهای ايزو 9000-2000 و نشان استاندارد دبی گرديده است. همچنین این تنها محصولی است که میزان تشعشع رادیواکتیو آن در محدود استاندارد است. امروزه Pozzocrete برای بسياری از پروژه های مهم و زيربنائی در کشورهای مختلف از قبيل امارات متحده عربی، اردن، بحرين، يمن و در ايران ارسال میگردد. از برخی از پروژه هایی که از Pozzocrete در آنها استفاده شده میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برج العالم – بلندترين برج دنيا، واقع در دبی.
  • بندر بين المللی تجاری بحرين
  • سد بتن غلطکی قطقر واقع در کشور هندوستان – جزو 10 سد برتر دنيا در زمينه سرعت اجرا
  • پوسته اصلی راکتور هسته ای نيروگاه اتمی کيگنا واقع در کشور هندوستان

در ایران:

  • طرح توسعه اسکله شهید رجایی بندر عباس
  • طرح توسعه اسکله بوشهر
  • مخازن گاز مایع عسلویه

نشان تضمین کیفیت محصول امارات – بالاترین نشان استاندارد خاورمیانه

Flyash pozzocerete63 فلای اش

درتاریخ 21 می 2006، شهرداری دبی توسط دپارتمان آزمایشگاه مرکزی دبی(DCL) استفاده ازنشان انطباق کیفیت برای فلای اش را برای Pozzocrete را به گروه صنعتی دیرک اعطا کرد.

اعطای این امتیاز به Pozzocrete بعد از ارزیابی واحد تولیدی کارخانه Nashik و تایید فرآیند تولید محصول که از قوانین ویژه DCL-IC-02-21 برای فلای اش بر اساساستاندارد BS 3892Part 1:1997 تبعیت میکرد صورت گرفت.

این نخستین بار است که DCL گواهینامه ای برای محصول فلای اش صادر کرده است. این موضوع برای صنعت ساختمان در کشورهای حاشیه خلیج فارس به معنای اطمینان کامل از ثبات کیفیت و انطباق محصول با استانداردهای موجود برای مصرف کنند گان این ماده میباشد.

این موضوع دارای اهمیت بسیار ویژه ای است چرا که انتخاب فلای اش استاندارد را از میان سایر محصولات که در اصل تنها ماده خام حاصل از سرباره کوره ذغال سنگ هستند و بدون هیچ گونه فرآیند خاص کنترلی، تولید و بسته بندی میشوند را امکان پذیر میسازد.

گروه تایید کننده DCL ساخت کارخانه Nashik را به گروه صنعتی دیرک تبریک گفته و ابراز امیدواری کردند که با فراهم اوردن امکان انتخاب محصول با کیفیت برای صنعت ساختمان، امکان بهره گیری از کیفیت مطلوب در ساخت و ساز کشورهای حاشیه خلیج فارس فراهم گردد.

آقای جرج دیرک (سرمایه گذار گروه) نیز اذعان داشت که این نشان، تولید کنندگان برتر محصولات فلای اش هند را محافظت کرده و بین محصولات تایید شده و محصولات تایید نشده ای که اغلب “run-off-station ash” هستند و هیچگونه مرحله خاصی را جهت کنترل کیفیت طی نکرده اند، تفاوت ایجاد میکند.

شرکت تجهیزات بتن خاورمیانه (نماینده انحصاری گروه صنعتی دیرک در ایران) نیز بر این باور است با ارائه تضمینات فوق به مصرف کنند گان این محصول در داخل کشور اطمینان خاطر لازم را جهت بهره گیری از فواید این ماده فراهم آورده و از هدر رفتن سرمایه های ملی جلوگیری به عمل آورد.

Pozzocrete 100 سوپر فلای اش
Pozzocrete 100 سوپر فلای اش